АКТУАЛЬНО!

Культура України

Культура України повністю відображає її бурхливу та багату історію. Українські звичаї та традиції увібрали у себе досвід багатьох поколінь, які жили на території сучасної України впродовж її багатовікової історії. Кожне нове покоління вносило свої елементи світогляду та правила повсякдення, що у сукупності і дало національну культуру України.

Серце української культури – національні традиції. Вони визначають те, як живуть люди, їх світогляд, їхню мову, релігію, соціальні відносини, матеріальні цінності – їжу, одяг, будинки. Варто зазначити, що звичаї та традиції різняться у межах самої України. Існують суттєві відмінності між селом та містом, між сходом та заходом України.

Стандартними символами культури України у світі стали писанкикозакибандурагопак та борщ. Кожен з них в іноземців асоціюється з Україною. Однак існує набагато більше елементів, які разом складають українську культуру. Вони збереглися і викристалізувалися крізь віки, переходили з одного покоління в інше.

Народна музика в Україні відображає історичні традиції. У часи Київської Русі були здебільшого ритуальні пісні. Кобзарські пісні як жанр української народної музики з’явилися у 16 столітті. Перша українська опера – «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського була написана у 1863 році. Найвизначнішим представником української класичної музики був Микола Лисенко (1842-1912).

Київська Русь прийняла християнство у 988 році. З цього часу християнство – домінуюча релігія на території України. Сьогодні існує три головні гілки християнства в Україні – Українська православна церква Київського патріархату, Українська православна церква Московського патріархату, Українська греко-католицька церква.